Pressiteade

TEIE EES ON ZETOR CRYSTAL HD

23.8.2018

UUS ZETOR CRYSTAL avalikustati “Země živitelka” näitusel

 

Juba 45. korda osales Zetor rahvusvahelisel näitusel “Země živitelka”. 23.-25. augustil 2018 toimus näitus České Budějovice näituste messikeskuses, kus on esindatud ZETORi kõik 6 mudelit. Nende kõige suurem ja tähtsam messinael on siiski ZETOR CRYSTAL HD. Varasemalt juba tuntud traktor tähistab oma 50. sünnipäeva.

 

Näitusel oli esindatud kõik 6 mudelit: UTILIX, HORTUS, uues kuues MAJOR, PROXIMA ja FORTERRA. ZETORi kõige oodatum sündmus oli uue CRYSTAL HD, mille nimivõimsus ulatub 171 hobujõuni, esmatutvustamine maailmale. Kõik huvilised saavad 23. augustist alates seda traktorit tellida üle terve maailma.

2018 aasta tähendab ZETORi jaoks uuenduste tegemist ja uuenduslike mudelite välja andmist. Oleme kevadest saati pakkunud trakoreid vahemikus 40-70 hj: UTILIX ja HORTUS. Juulis alustasime uue disainiga MAJORi masstootmist. Aasta vältel oleme tutvustanud PROXIMA ja FORTERRA mudelitele uuendusi, põhiliselt ohutuse ja turvalisuse poole peal, nagu pidurite uuendamine, jne. Aasta tippsündmuse ajastasime sügiseks, kui olime valmis tutvustama uut ZETOR CRYSTAL HD-d. Mul on hea meel, et saame traktorit esitleda nii professionaalidele kui ka laiemale avalikkusele esmakordselt just kodusel näitusel “Země živitelka”. Ma olen enam kui veendunud, et meie kõige võimsam traktor leiab tee klientideni ja jätkab oma senist 50-aastast traditsiooni,” ütleb Marián Lipovský, ZETOR TRACTORS a.s. tegevjuht

 

Traktor on varustatud tuntud 6-silindrilise Deutzi 6,1-liitrilise mootoriga, millel on 171 hobujõudu. Mootor vastab STAGE 4 emissiooni standarditele ja on tuntud oma vastupidavuse ning madala kütusetarbimise poolest.

Täpselt nagu uuenenud FORTERRA puhul, kasutatakse ka CRYSTALil ZETORi toodetud ECO 40 käigukasti, millel on 30/30 edasi-tagasi käiku. Käiguvahemikes kasutatakse viit põhikäiku, millel on automaatsed 3 õlikäiku ja elektro-hüdrauliline “PowerShuttle” reevers, mis võimaldab juhil muuta sõidusuunda, vajutamata siduripedaali ja vahetamata käiku.  Tippkiirusel 40 km/h töötab masin säästlikult 1750 pööret minutis. Kõige sagedasematel töökiirustel vahemikus 4-12 km/h on valikus 13 käiku.

2 välist silindrit pakuvad tasakaalustatud kolmepunktsüsteemi ja 8,5-tonnist tõstevõimet. Uus neljasektsiooniline väline hüdroväljavõte on elektrooniliselt kontrollitav ainult nö “näpuotsaga”, mis võimaldab operaatoril reguleerida ka varustatava õli hulka ja aega. Hüdroväljavõttesektsioon on varustatud ka vaba tagasivooluga, mis võimaldab erinevate agregaatide kasutamist. Laialt levinud HER Hitchtronic muudab kündmise tõhusamaks – automaatne kolmpunktsüsteemi reguleerimine vähendab kütusekulusid 5-7%.

Ruumikas kabiin on 6 sambaga, vedrustusega ja vaikne. Nähtavust parandab ka asjaolu, et kabiin on varasemast 10 cm kõrgemal. Operaatori töö muutub võrdlemisi mugavamaks tänu uuele juhtpaneelile, pöörlevale õhkistmele, moodsale armatuurile, panoraampeeglitele ja katuseaknale, mis parandab kabiiniõhutust ning nähtavust esilaaduriga töötamisel. Kliendi soovil on võimalik traktor varustada 8 LED-tulega, mis valgustavad traktori ümbrust töötamisel. A/C ja raadio on CRYSTALil standardvarustuses. Ohutust silmas pidades on nii juhi- kui ka reisijaiste varustatud turvavööga. Lisaks on juhiiste varustatud turvaanduriga, mis lülitab välja jõuvõtuvõlli, kui juht lahkub istmelt. Vajadusel on võimalik jõuvõtuvõll uuesti sisse lülitada, kasutades väliseid lüliteid tagumise porilaua küljes.

CRYSTAL HD kasutab esisillavedrustust. See koosneb kahest eraldiseisvast poolteljest, millel on 100% kontrollitav diferentsiaalilukk. Nõnda saavutatakse operaatori jaoks väga mugavad tingimused tööks. Lisaks on võimalik paigaldada ka keskne sillamäärimine.

Traktor on varustatud kõrgetasemeliste piduritega. Tagumised pidurid on kontrollitavad pneumaatiliselt ja eesmised on kontrollitavad hüdrauliselt. Tulemuseks on lühem pidurdusmaa ja parem juhitavus.

Kütusepaagi mahutavus on 300l ja AdBlue paak mahutab 24 l. Tippkiirus on 40 km/h. Traktori pikkus on 5.4 m, laius 2.5 m ja kõrgus natukene üle 3 m. Tegemist on jõulise traktoriga, mis tuleb turule kahes versioonis: ZETOR CRYSTAL HD 150 ja ZETOR CRYSTAL HD 170. Sellest mudelist saab ZETOR traktorite lipulaev.

Sellel aastal tähistab ZETOR CRYSTAL 50 aasta möödumist esimesest mudelist. Traktorit tutvustati 1968, tuues ZETORi kaubamärgile au ja kuulsust väga kiiresti. Tol ajal oli see esimene traktor maailmas, mille kabiinil oli ohutusraam ja vedrustus, ning 4-silindriline (al. 1975 6-silindriline) mootor, millel oli stabilisaatorvarras, mis tegi sellest esimese traktori, mille kabiinimüra ei ületanud 85 dB. Maailma mastaabis oli CRYSTAL tol ajal oma unikaalse ja revolutsioonilise disani poolest esmaklassi traktor. ZETORi traktoreid toodeti kuni 1981. aastani Brnos. Poliitilistel põhjustel viidi tootmine ZTS Martini Slovakkiasse. Kõik traktorid, mis toodeti Martinis, märgiti tähisega “ZTS” ja traktoreid toodeti seal veel ligi 20 aastat. Uue generatsiooni ZETOR CRYSTALit hakati tootma Brnos alates 2015. aastast.

“Země živitelka” on rahvusvaheline põllumajandusteemaline näitus, kus tutvustatakse moodsat tehnikat ja uusimaid trende põllumajanduses. České Budějovice näituste messikeskus võõrustab rohkem kui 500 eksponenti 20 erinevast riigist üle maailma. Näitust külastab ligi 100 000 inimest.  ZETOR on “Země Živitelka” näitusel osalenud selle algusest saati ja pole ühelgi aastal puudunud.

ZETOR traktorite ametlik esindaja Eestis on SPECAGRA OÜ.